Euroweek już za nami!!!

W dniach 5 – 9 października 2015 roku uczniowie klasy Ia razem z innymi klasami naszego gimnazjum uczestniczyli w obozie edukacyjnym EuroWeek w malowniczej Bystrzycy Kłodzkiej.

Gimnazjaliści przez cztery dni uczestniczyli w warsztatach prowadzonych przez młodych wolontariuszy z kilkunastu krajów. Zobaczyli prezentacje dotyczące Litwy, Filipin, Kolumbii i Danii, przybliżające im kulturę i historię tych państw. Uczestniczyli w różnorodnych zajęciach praktycznych (debata oksfordzka, konferencja prasowa, negocjacje) posługując się językiem angielskim. Wzięli udział w wycieczce do Kłodzka i Bystrzycy Kłodzkiej, zobaczyli przepiękny wodospad. Wieczorami bawili się na dyskotece.

Nowo nabyte umiejętności zaprezentowali w czasie projektu ,,Mission Impossible”. Każdy uczestnik miał szansę zaprezentować się na scenie, czynnie uczestniczyć w pracy grupy. Dzięki świetnej zespołowej pracy wychowawcy ujrzeli swoich uczniów w niecodziennych rolach: modelek, piosenkarek, groźnych zwierząt, czy nowożeńców. Uczniowie zaprezentowali również przygotowane przez siebie reklamy, filmy i piosenki, wszystko oczywiście w języku angielskim. Wieczorem odbyło się uroczyste wręczenie certyfikatów i pożegnanie z wolontariuszami.

Nikomu nie chciało wracać się do domu. Mamy jednak nadzieję, że za rok znowu spotkamy się z nowymi znajomymi w uroczym zakątku, jakim jest Kotlina Kłodzka.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress